Ekspert SOS Październik 18, 2017

Obóz sportowy? Konieczna dodatkowa polisa dla sportowca
Zatem wykup dziecku indywidualnie ponadprogramową umowę lub sprawdź, czy zabezpieczenie edukacyjne jest na wyższą kwotę. Może jest wystarczająca, a jeżeli nie, pomyśl o np. o ubezpieczeniu sportowym. Możesz je nawiązać tylko na czas wyjazdu. Polisa sportowa poprawniej uchroni dziecko, bowiem pokrywa każde kontuzje, które mogą się zdarzyć w toku treningów. Nie przejmuj się, że dziecko zwykle nie uprawia sportów wyczynowo. w sytuacji wypadku dostaniesz odszkodowanie z umowy ubezpieczeniowej wykupionej przez organizatora wyjazdu oraz z tej, którą sam nabyłeś.

Ubezpieczenie OC organizatora wyjazdu

Organizator kolonii lub obozów, który dosłownie dba o bezpieczeństwo w przeróżnych obrębach, wykupi ponadto zabezpieczenie OC. Jeżeli wydarzy się wypadek, bo np. mentor nie przypilnuje dzieci, możesz żądać odszkodowania w ramach tej polisy. Wypłata z tego tytułu to ponadplanowe ochronienie, niezależne od należności z NNW na rower. Po wypadku rehabilitacja może być długa i kosztowna, stąd wykorzystanie każdych możności na z pewnością bardzo się przyda.
Jeżeli organizator nie jest ubezpieczony, to roszczenie prowadzimy wprost do niego. Jeżeli ma polisę odpowiedzialności cywilnej, kontaktujemy się z zakładem ubezpieczeń. Ubezpieczenie OC organizatora to ponadto spokojny sen dla niego samego.W końcu nie wszystko jesteśmy w  staniezaplanować, a wypadki po prostu się zdarzają, nawet gdy staramy się wszystko dopiąć na ostatni guzik.