Ekspert SOS Listopad 5, 2017

Jak radzić sobie z podwyżkami?
Prawda jest taka, że uniknąć ich się nie da – opłaty wzrosły dla wszystkich, jednakże coraz więcej kierowców zanim prolonguje polisę, szuka tańszych ofert. Polisa odpowiedzialności cywilnej ma wszędzie identyczny limit, a różnice w cenach między ubezpieczalniami sięgają nawet kilkuset złotych. Gdy dołożymy do tego kwotę wynikającą z podwyżki, wykazuje się, że dzięki porównaniu i tak możemy wyjść na swoje i nie odczuwamy tak ogromnie zwyżek. Zestawianie i wypatrywanie tańszych propozycjijest zatem dobrą metodą na zrównanie skutków zwyżek i zaoszczędzenie pieniędzy. Warto wprawdzie pamiętać, że zmiana ubezpieczyciela wiąże się z nieodzownością wypowiedzenia aktualnej polisy, bo OC przedłuża się samoczynnie. To na szczęście prosta czynność, która zajmie nam zaledwie parę minut. Wrocław

Opłata paliwowa do góry?
Polisę odpowiedzialności cywilnej kupimy raz rocznie, z kolei kilka razy w miesiącu lejemy paliwo do baku. I tu wszak też wyczekują nas dotkliwe niespodzianki, wprawdzie podwyżki są w mniejszej skali i nie odczujemy ich tak mocno, niemniej jednak droższe paliwo oddziałuje na {wartości kilku innych produktów i usług.
Od lipca bierzącego roku płacimy parę groszy więcej za paliwo. Ceny drgnęły po dość długiej statyczności. Z podwyżką tą, zwłaszcza w czasie wakacyjnym, jesteśmy w stanie się pogodzić. Warto też kupić tanie OC Gefion Poznań

Jak zminimalizować skutki podwyżek paliwa?
Warto przecież wiedzieć, jak sobie radzić z podwyżkami cen beznyny i ropy. Stacje benzynowe ze sobą rywalizują. Z reguły tańsze paliwo znajduje się na stacjach przy hipermarketach czyteż przy trasach wylotowych. Różnice są duże, można zaoszczędzić nawet do kilkadziesięciu groszy na litrze. Paliwo jest zasady droższe w miastach turystycznych, w jakich nie ma wysokiej rywalizacji między stacjami. Powinno się wobec tego w drodze na wczasy dotankować w okolicach większych miast, gdyż tak będzie taniej.
Polecamy również zmienić charakter jazdy. W trybie eko można dużo zaoszczędzić, a płynna jazda wcale nie symbolizuje, że musimy jechać wolno.
Tanie Ubezpieczenia Gefion Rzeszów