Strona główna

Internet coraz popularniejszą formą wyboru AC i OC – Ubezpieczenie OC AC Online przez Internet

Coraz częściej ludzie decydują się na kupno ubezpieczenia komunikacyjnego przez Internet. Korzyści z wyboru tego rodzaju kupna są obopólne. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie muszą dawać prowizji ani agencjom, ani agentom ubezpieczeniowym, natomiast klient oszczędza czas, pieniądze i z łatwością może porównać wszystkie oferty obecne na rynku nie wychodząc z domu.

Dodatkowym atutem ubezpieczenia przez Internet jest to, iż dzięki znacznemu zaoszczędzeniu na agencji naziemnej, ubezpieczyciel może pozwolić sobie na znaczne zniżki dla swoich klientów a także zaproponować im ciekawe bonusy, jak darmowe Assistance czy o połowę tańsze AC.

Jeszcze większym ułatwieniem jest dla nas to, iż w ostatnimi czasy pojawiły się w Internecie MULTIAGENCJE UBEZPIECZENIOWE, które na swoich stronach umieszczają zestawienia wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu nawet po wielu stronach internetowych nie musimy buszować.

Co trzeba zrobić, by kupić ubezpieczenie komunikacyjne przez Internet?

Wystarczy wejść na dowolną wyszukiwarkę internetową, wybrać kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych, podać wymagane dane np. wiek, marka i wiek samochodu, ilość osób korzystających z pojazdu, czy ilość kilometrów, którą spodziewamy się przejechać w ciągu roku. Kalkulator ubezpieczeń następnie wyliczy wysokość składki, która jest ściśle uzależniona od podanych przez nas danych. Są również warianty kalkulatorów ubezpieczeń, które od razu proszą o nasz numer telefonu czy email, dzięki czemu konsultant skontaktuje się z nami o dowolnie wybranej przez nas porze, w celu dokładniejszego objaśnienia poszczególnych ofert.

W dobie komputerów, na pewno znaleźć najlepiej dopasowane do nas ubezpieczenie, jednakże zawsze należy pamiętać, iż z ostateczną decyzją wyboru polisy OC czy AC należy wstrzymać się do momentu, w którym dostaniemy czarno na białym, jaki jest dokładny zakres ubezpieczenia przez nas wybieranego, czy np. w ramach polisy mamy zapewnione holowanie, naprawę auta, czy chociażby dozgonną rehabilitację, gdy w wyniku wypadku samochodowego doznaliśmy trwałych obrażeń.

Dla czego o tym wspominam? Ponieważ każdy ubezpieczyciel kusi ciekawymi, kolorowymi reklamami, wielkimi promocjami i ogromnymi zniżkami, a w tej całej walce o klientelę trzeba pamiętać o jednym. To nie jest instytucja charytatywna i im, podobnie jak każdemu usługodawcy, zależy przede wszystkim na jak największych zyskach. Niestety, często naszym kosztem. Jeśli znajdziesz kalkulator ubezpieczenia oc przewoźnika szybko zakupisz taką polisę.